מצארווה מזידה - אריה חברה לביטוח בע"מ, עאזם נאיה

ניתן להפיק דוחות מלאים על הצדדים בתיק זה

מצאנו עבורכם דוחות זמינים על הצדדים בתיק זה. יתכן שתאלצו להזין נתונים נוספים כגון ת.ז
מצארווה מזידה אריה חברה לביטוח בע"מ עאזם נאיה
 
מצארווה מזידה - אריה חברה לביטוח בע"מ, עאזם נאיה

מידע על עאזם נאיה   


1361/06 א     24/11/2008תיקים נוספים על מצארווה מזידה
תיקים נוספים על אריה חברה לביטוח בע"מ
תיקים נוספים על עאזם נאיה
א 1361/06 מצארווה מזידה נ' אריה חברה לביטוח בע"מ, עאזם נאיה
בעניין:

1בתי המשפט

בית משפט השלום כפר-סבא
א
001361/06


בפני
:
כב' השופטת ניצה מימון-שעשוע
תאריך:
24/11/2008
בעניין:
מצארווה מזידהע"י ב"כ
עו"ד רשף

התובעת
נ ג ד


1. אריה חברה לביטוח בע"מ

2. עאזם נאיה


ע"י
ב"כ עו"ד ברג

הנתבעות

פסק דין

התובעת, ילידת שנת 1947, נפגעה בתאונת דרכים ביום 17.3.05.

אין מחלוקת על החבות.

פגיעת התובעת בתאונה היתה חבלת ראש וחזה שכללה דימום תוך מוחי, חתך גדול בקרקפת עם ריטוש אוזן שמאל, שבר בצלע אחורית בצד שמאל וחבלה צווארית. התובעת היתה מאושפזת במשך 10 ימים ולאחר מכן שוחררה לביתה כשהיא במצב סיעודי מבחינה נוירולוגית וטופלה באינטנסיביות ע"י בתה במשך חודשיים.

מונו מומחים מטעם בית המשפט בתחומי האורטופדיה, הנוירולוגיה והפלסטיקה, שבדקו את התובעת וקבעו לה נכויות כדלקמן:

בתחום הפלסטי, נקבעה לתובעת ע"י ד"ר י' אולמן נכות של 7% בגין כיעור ועיוות של אפרכסת אוזן שמאל. הפגיעה היא אסתטית ואינה תפקודית.

בתחום האורטופדי, נקבעה לתובעת ע"י פרופ' מ' סודרי נכות של 5% בגין הגבלה קלה בתנועות הצוואר. לאחר התאונה עברה התובעת טיפולי פיזיותרפיה לשיפור טווח תנועות הצוואר וכן על כאבי גב תחתון עם הקרנה לרגל. המומחה ציין כי לתובעת עבר רפואי של תלונות חוזרות ונשנות על כאבי גב תחתון עם הקרנה לרגל, החל משנת 1990 ועד שנת 2004, ובבדיקות הדמיה שנעשו לפני התאונה בשנים 2001 ו-2004
נמצאו שינויים ניווניים המסבירים תלונות אלה. על כן, המומחה אינו מוצא קשר סיבתי בין התאונה לבין התלונות על כאבי גב תחתון עם הקרנה לרגל, לרבות צליעה וקושי בעמידה ממושכת כתוצאה מכך. המומחה מצא בבדיקה הקלינית הגבלה קלה מאד בתנועות עמ"ש צווארי, שבגינה העניק את אחוזי הנכות.

בתחום הנוירולוגי נקבעה לתובעת ע"י פרופ' ת' בן חור נכות של 5% בגין תסמונת פוסט טראומטית וכן נכות זמנית של 100% ל-10 שבועות ושל 20% ל-3 חודשים נוספים. מאז התאונה ועד היום התובעת מתלוננת על כאבי ראש, סחרחורת, עצבנות, הפרעות זכרון, דכאון ועייפות. נסיון טיפול בתרופה נוגדת דכאון לא הועיל. המומחה קבע, על סמך המסמכים הרפואיים שבפני
ו, כי בתאונה עברה התובעת זעזוע מח קל וכיום סובלת מתסמונת פוסט טראומטית המסבירה את התופעות עליהן היא מתלוננת, הגם שקביעת הנכות מבוססת על תלונות סובייקטיביות וללא ממצאים אובייקטיביים שיאמתו אותה. המומחה ציין כי הנכות הנוירולוגית הצמיתה היא קלה.

סך הנכות הצמיתה המשוקללת הינה 16.1%.

התובעת הינה עקרת בית ואין טענה להפסדי השתכרות לעבר או לעתיד.

התובעת ובתה העידו על מגבלות התפקוד של התובעת בעבודות משק הבית למן גיבוש הנכות (חודשיים-שלושה אחרי התאונה) ועד היום, ומדבריהן השתמע כאילו התובעת כלל איננה מבצעת את עבודות משק הבית ובתה עוזרת לה מדי יום. התרשמתי כי תיאורי התובעת אודות כושר תפקודה היו מוקצנים ומגמתיים וכן כי ביקשה לייחס לתאונה מגבלות ומכאובים שהיו מנת חלקה מזה שנים לפני התאונה ואשר לא נמצאו ע"י המומחה האורטופדי קשורות קשר סיבתי לתאונה.

להלן אדון בראשי הנזק הנתבעים:

כאב וסבל
– לפי אחוזי הנכות וימי האשפוז, ובניכוי גיל – 23,718 ש"ח.

עזרת צד ג' לעבר
– 15,000 ש"ח, בהתחשב בכך שבתה של התובעת סעדה אותה באופן אינטנסיבי במשך חודשיים אחרי התאונה, בהם לא עבדה, וכי נזקקה לעזרה במשק הבית מאז ועד היום, הגם שרוב מגבלותיה הפיזיות אינן נובעות מהתאונה אלא מבעיות עמ"ש מותני מהן סבלה עוד קודם לתאונה.
עזרת צד ג' לעתיד
– 30,000 ש"ח, בהתחשב בכך שהתובעת כיום בת 61 שנים ושרוב העזרה לה היא נזקקת נובעת מבעיותיה האורטופדיות הקודמות, ורק בחלקה הקטן היא נובעת מהמגבלות הנוירולוגיות בהן לקתה בתאונה.

הוצאות רפואיות לעבר ולעתיד
– הוצגו קבלות, רובן ככולן של נסיעות במוניות לטיפולים רפואיים בשלושת החודשים לאחר התאונה, בסך 3,450 ש"ח.
אני קובעת בראש נזק זה סכום כולל של 6,000 ש"ח לעבר ולעתיד, בהתחשב בכך שעלות הטיפולים הרפואיים, ככל שתיזקק התובעת לטיפולים נוספים כאלה, מכוסה בסל הבריאות, ושמזה שנה ויותר התובעת אינה נזקקת לטיפולים כלשהם.

הסך הכולל הוא 74,718 ש"ח ולכך יש להוסיף שכ"ט כחוק + מע"מ ואגרת המשפט.

ניתן היום כ"ו בחשון, תשס"ט (24 בנובמבר 2008) בהעדר הצדדים.
המזכירות תשלח העתקים לצדדים.ניצה מימון-שעשוע
, שופטת
א בית משפט שלום 1361/06 מצארווה מזידה נ' אריה חברה לביטוח בע"מ, עאזם נאיה (פורסם ב-ֽ 24/11/2008)תיקים נוספים על מצארווה מזידה
תיקים נוספים על אריה חברה לביטוח בע"מ
תיקים נוספים על עאזם נאיה
להסרת פסק דין זה לחץ כאןהוספת מידע משפטי למאגר
שתפו אותנו במידע משפטי שנוכל להוסיף למאגר שלנו. פסקי דין, כתבי תביעה ו/או הגנה, החלטות וכו' יוספו למערכת ויוצגו באתרנו ובגוגל.


הוסף מידע משפט