שחם שיווק מערכות מיזוג וחימום בע"מ - נפ-גל בניין ופיתוח בע"מ, זקן אופיר, זקן נפתלי ואח'

ניתן להפיק דוחות מלאים על הצדדים בתיק זה

מצאנו עבורכם דוחות זמינים על הצדדים בתיק זה. יתכן שתאלצו להזין נתונים נוספים כגון ת.ז
שחם שיווק מערכות מיזוג וחימום בע"מ נפ-גל בניין ופיתוח בע"מ זקן אופיר זקן נפתלי
 
שחם שיווק מערכות מיזוג וחימום בע"מ - נפ-גל בניין ופיתוח בע"מ, זקן אופיר, זקן נפתלי ואח'
תיקים נוספים על שחם שיווק מערכות מיזוג וחימום בע"מ | תיקים נוספים על נפ-גל בניין ופיתוח בע"מ | תיקים נוספים על זקן אופיר | תיקים נוספים על זקן נפתלי |

1199/04 א     12/12/2005
א 1199/04 שחם שיווק מערכות מיזוג וחימום בע"מ נ' נפ-גל בניין ופיתוח בע"מ, זקן אופיר, זקן נפתלי ואח'
בעניין:
1בתי המשפט


בית משפט השלום ירושלים
א
001199/04

בפני
:


כבוד השופטת חגית מאק-קלמנוביץ

בעניין:
שחם שיווק מערכות מיזוג וחימום בע"מ
ע"י ב"כ עוה"ד ירון רבינוביץ

התובעתנ
ג
ד
1. נפ-גל בניין ופיתוח בע"מ
2. זקן אופיר
3. זקן נפתלי
4. זקן גילי
ע"י ב"כ עוה"ד אילן שכטר
5. שלום עטיה
6. מרים עטיה
ע"י ב"כ עוה"ד חגי מזרחי

הנתבעים
החלטה

השאלה העומדת להכרעה עתה היא כיצד יש לנהוג בתיק לאור פסק הדין של בית המשפט המחוזי בנוגע לדירה נשוא תביעה זו. ב"כ התובעת טוען כי יש להמתין להכרעת בית המשפט העליון בערעור, שכן פסק הדין של בית המשפט המחוזי, לפיו התובעת נטשה את זכויותיה בדירה ואינה עוד בעלת זכויות בה, עתיד להערכתו להתבטל בערעור, ולאחר מכן ניתן יהיה לשוב ולדון בעילות הנובעות מטענת הבעלות של התובעת. מאידך טוענים הנתבעים כי כתב התביעה אינו כולל כל עילה לתשלום כספי הנובע מהשבה, ולפיכך, לאור פסק הדין של בית המשפט המחוזי, יש למחוק את התביעה.
אין ספק כי, כטענת הנתבעים, עצם קיומו של הליך משפטי תלוי ועומד נגדם מהווה מעמסה מסויימת על הנתבעים, במיוחד כאשר הזמן שיעבור עד לסיום הדיון בערעור בבית המשפט העליון. אולם נזק כזה נובע מעצם קיומו של כל הליך משפטי נגד כל אדם, וודאי שאין לראות את הנתבעים כמי שמהווים בני ערובה בידי התובעת אך בשל קיומו של ההליך. לעניין משך היותו של ההליך תלוי ועומד, אמנם הצורך להמתין לתוצאות הדיון בבית המשפט העליון עלול להאריך בפרק זמן משמעותי את תקופת היות התיק תלוי ועומד, אולם אין לשכוח כי גם אילולא ההמתנה היה עצם ניהול התיק מצריך פרק זמן של ממש.
מאידך גיסא, הנזק שבמחיקת התביעה ושלילת יומה של התובע בבית המשפט הוא חמור, ואף אם ניתן להגיש את התביעה פעם נוספת לאחר היוודע תוצאות הערעור, הרי שנזקים הנובעים מהפסד חלק מסכום האגרה ומהתיישנות אינם בני תיקון.
בנסיבות אלו אני סבורה כי הנזק הנגרם לנתבעים עקב הציפיה אינו שקול כלל כנגד הנזק שייגרם לתובעת אם יימחק ערעורה בלי שיתקיים בו דיון לגופו של עניין, ובלי להמתין לתוצאות הדיון בערעור בבית המשפט העליון. האיזון הנכון, לדעתי, מביא ל"הקפאת" ההליכים בתיק זה, אך לא לסילוקם, וכך אני מורה.
ההליכים בתיק יעוכבו בשלב זה. הצדדים יודיעו על התקדמות ההליכים בבית המשפט העליון לא יאוחר מיום 24.5.06.


ניתנה היום י"א בכסלו, תשס"ו (12 בדצמבר 2005) בהעדר הצדדים.
המזכירות תשלח העתק החלטה זו לצדדים.


חגית מאק-קלמנוביץ
, שופטת

א בית משפט שלום 1199/04 שחם שיווק מערכות מיזוג וחימום בע"מ נ' נפ-גל בניין ופיתוח בע"מ, זקן אופיר, זקן נפתלי ואח' (פורסם ב-ֽ 12/12/2005)
להסרת פסק דין זה לחץ כאן