צמנטמיקס שיווק בטון מוכן בע"מ, שבח בועז, שבח איתן - בנק דיסקונט סניף סניף פולג נתניה

ניתן להפיק דוחות מלאים על הצדדים בתיק זה

מצאנו עבורכם דוחות זמינים על הצדדים בתיק זה. יתכן שתאלצו להזין נתונים נוספים כגון ת.ז
צמנטמיקס שיווק בטון מוכן בע"מ שבח בועז שבח איתן בנק דיסקונט סניף סניף פולג נתניה
 
צמנטמיקס שיווק בטון מוכן בע"מ, שבח בועז, שבח איתן - בנק דיסקונט סניף סניף פולג נתניה
תיקים נוספים על צמנטמיקס שיווק בטון מוכן בע"מ | תיקים נוספים על שבח בועז | תיקים נוספים על שבח איתן | תיקים נוספים על בנק דיסקונט סניף סניף פולג נתניה

624431
7265/08 תאק     10/03/2010
תאק 7265/08 צמנטמיקס שיווק בטון מוכן בע"מ, שבח בועז, שבח איתן נ' בנק דיסקונט סניף סניף פולג נתניה
st1\:*{behavior: }
בית משפט השלום בנתניה10 מרץ 2010

תא"ק 7265-08 בנק דיסקונט סניף סניף פולג נתנ נ' צמנטימיקס שיווק בטון מוכן בע"מ ואח'

מספר בקשה:2

בפני

כב' הרשמת
יפעת ביטון אונגר


המבקשים
1. צמנטמיקס שיווק בטון מוכן בע"מ
2. שבח בועז
3. שבח איתן


נגד


המשיב

בנק דיסקונט סניף סניף פולג נתניההחלטה

המבקשים עותרים להארכת המועד להגשת בקשה לביטול

פסק דין
, שניתן כנגדם בהעדר הגשת בקשת רשות להגן.

ביום 3.12.09 הוגשה בקשה לביטול פסק הדין ולעיכוב ההליכים וביום 6.12.09 החלטתי לדחותה משום שהוגשה כחמישה חודשים לאחר שהמבקשים קיבלו את האזהרה בהוצאה לפועל, ולא ניתן טעם להגשת הבקשה באיחור ואף לא צורפה בקשה להארכת המועד.

טענות הצדדים:

בקשת המבקשים דנן הוגשה ביום 17.12.09 בצירוף תצהיר המבקש 2, הטוען בתצהירו כי בסמוך לקבלת התביעה פנה לעורך דין ממשרד עו"ד חג'ג' ונאמר לו כי העניין יטופל ו"אין לו מה לדאוג". לפיכך, לא ידע כי עליו להגיש הגנתו. דעתו זו התחזקה בשיחה נוספת עם עורך הדין שמסר כי העניין מטופל.
האזהרה התקבלה בידי המבקש, בהפתעה כך לדבריו, בחודש יולי 2009 וזמן מה לאחר מכן פנה לב"כ המשיב במטרה להגיע לפשרה, ובחודש ספטמבר 2009 נחתם הסדר חוב, שלטענת המבקש 2 הופר בידי המשיב. מאז לא נענו פניותיו למשיב.

המשיב מתנגד לבקשה. לטענתו, כשבעה חודשים לאחר מסירת התביעה, ולאחר שהמו"מ בין עו"ד חריף שייצג את המבקשים לבין המשיב לא עלה יפה, ניתן פסק הדין. רק לאחר מכן פנו המבקשים למשיב באמצעות עו"ד חג'ג' שבסיועו נחתם הסדר החוב.

מוסיף המשיב וטוען כי המבקשים הם אלה שלא כיבדו את הסדר החוב.

בתשובה לתגובה המשיב, שהוגשה לפי החלטתי, ללא תצהיר, טוען ב"כ המבקשים שאין מחלוקת על האמור בתגובת המשיב, אולם מוסיף טענות עובדתיות שאין להן זכר בתצהיר המבקש 2. כך למשל, נטען כי עקב המצב הנפשי הקשה בו היה מצוי המבקש 3 כתוצאה מן המצב אליו נקלע, החליט בהמלצת בא כוחו לחתום על הסדר החוב "בעל כורחו". כן נטען שעקב טעות נמסר שיק מחשבון סגור, מבלי לפרט את מהותה של הטעות ונסיבותיה. מוסיף וטוען ב"כ המבקשים כי המשיבה הפרה את הסדר החוב ראשונה משום שלא הפסיקה את הליכי ההוצאה לפועל, בניגוד להתחייבותה. לא פורטו אילו הליכי הוצל"פ ננקטו לאחר ששולם סך של 6,000 ₪.

מגדיל ב"כ המבקשים לעשות, וטוען, ללא תצהיר, כי כשנוכח המבקש 2 שהמשיבה אינה מכבדת את הסדר החוב, הגיש את הבקשה לביטול פסק הדין.

הכרעה:

אני מעלמת, כמצווה, מכל טענה עובדתית שאינה מופיעה בתצהיר.

משכך, סבורני כי אין בידי המבקשים טעם מיוחד, המצדיק להעתר לבקשתם להארכת המועד.

אין זאת כי המבקשים לא ידעו על מתן פסק הדין.
המבקשים ידעו, כבר ביולי 2009, לפי שיטתם, שניתן נגדם

פסק דין
וכי עתידים להתנהל נגדם הליכי הוצאה לפועל למימושו. המבקשים בחרו לחזור להליכי משא ומתן, בהיותם מיוצגים, תחת הגשת בקשה לביטול פסק הדין.

חמישה חודשים חלפו, בהם ניתן היה להגיש את הבקשה האמורה. חמישה חודשים אלה נוצלו ע"י המבקשים, ביוזמתם, לניהול משא ומתן עם המשיבה. משא ומתן זה עלה יפה, הפעם, והצדדים חתמו על הסדר חוב. המבקשים אף החלו לקיימו.

בנסיבות אלה, האיחור בהגשת הבקשה לביטול פסק הדין, היה
בשליטת המבקשים ונבע מאופן התנהלותם, כשבחרו לשוב להליכי מו"מ, במקום לשוב להליכי משפט. המבקשים היו מיוצגים והם מנועים מלטעון כי לא ידעו שעליהם להגיש במועד, בקשה לביטול פסק הדין. כיום, בדיעבד, מנסים המבקשים לטעון כנגד הייעוץ המשפטי שקיבלו, ייעוץ שהם עצמם בחרו לפעול על פיו. הטענה כי "נאלצו בלית ברירה" לחתום על הסדר החוב, לאו טענה היא, ומוטב היה לה אם לא הייתה נטענת. טענה זו נטענה ללא תצהיר שיתמוך באמיתותה והיא מיוחסת למבקש 3 בלבד, בבחינת עדות שמועה.
האחרון לא הגיש תצהיר כלל.מעבר לכך, אין בדעתי להכריע בשאלת הפרת הסדר החוב. שאלה זו איננה רלוונטית לסוגיה בה עסקינן ומקומה אינו בהליך זה.

לאור פני הדברים, כפי שצוינו לעיל, אני מחליטה לדחות הבקשה.

המבקשים ישאו, יחד ולחוד, בהוצאות בסך 2,400 ₪ + מע"מ.

המזכירות תשלח ההחלטה לבאי כוח הצדדים בפקסימיליה.

ניתנה היום,
כ"ד
אדר תש"ע, 10 מרץ 2010, בהעדר.

תאק בית משפט שלום 7265/08 צמנטמיקס שיווק בטון מוכן בע"מ, שבח בועז, שבח איתן נ' בנק דיסקונט סניף סניף פולג נתניה (פורסם ב-ֽ 10/03/2010)

להסרת פסק דין זה לחץ כאן