אופירה דביר - מרכז קהילתי בקעת הירדן - מ.א. בקעת הירדן, קיבוץ גלגל

ניתן להפיק דוחות מלאים על הצדדים בתיק זה

מצאנו עבורכם דוחות זמינים על הצדדים בתיק זה. יתכן שתאלצו להזין נתונים נוספים כגון ת.ז
אופירה דביר מרכז קהילתי בקעת הירדן - מ.א. בקעת הירדן קיבוץ גלגל
 
אופירה דביר - מרכז קהילתי בקעת הירדן - מ.א. בקעת הירדן, קיבוץ גלגל
תיקים נוספים על אופירה דביר | תיקים נוספים על מרכז קהילתי בקעת הירדן - מ.א. בקעת הירדן | תיקים נוספים על קיבוץ גלגל |

834508
17726-11/11 סע     12/01/2012
סע 17726-11/11 אופירה דביר נ' מרכז קהילתי בקעת הירדן - מ.א. בקעת הירדן, קיבוץ גלגל
st1\:*{behavior: }
בית דין אזורי לעבודה בירושליםס"ע 17726-11-11 דביר נ' מרכז קהילתי בקעת הירדן - מ.א. בקעת הירדן
ואח'


בפני

כב' השופט אייל אברהמי
, סגן הנשיאה


תובעת

אופירה דביר


נגד


נתבעים

1.מרכז קהילתי בקעת הירדן - מ.א. בקעת הירדן
2.קיבוץ גלגלהחלטה

1.
התביעה דנן היא תביעה לשכר עבודה, פיצויי פיטורים, פיצויים בגין פיטורים שלא כדין וכן זכויות סוציאליות שונות הנובעות מתקופת עבודתה הנטענת של התובעת בנתבעים ומסיומה.
2.
בפני
נו בקשת נתבע 2, קיבוץ גלגל
, לדחיית התביעה על הסף כנגדו מחמת העדר סמכות או לחלופין למחיקתה על הסף מחמת העדר עילה, קנטרנות וטורדנות התביעה.
3.
הנתבע 1 משאיר הבקשה לשיקול דעת בית הדין.
4.
התובעת מתנגדת בתוקף לבקשה, בטענה כי הנתבע 2 הוא אכן מעביד שלה יחד עם הנתבע 1 וכי טענותיה בכתב התביעה כוללות התייחסות כלפיו.

דיון והכרעה
5.
נקדים ונאמר, כי הסעד של סילוק על הסף ניתן ביד קמוצה ובמשורה על ידי בתי המשפט ובבתי הדין לעבודה "קצרה המשורה עוד יותר" (דב"ע מד/15-3 אפנר נ' מפעלי הדסה לחינוך, עבודה ארצי, כרך כ(2) 242 וכן דב"ע נא/31-3 חיפה כימיקלים נ' אברהם רמי כלפון פד"ע כב 518). שאיפתו של בית הדין היא שלא לשלול מהתובע להביא את עניינו לדיון ולממש זכות משפטית. שאיפתו של ביה"ד היא לא לשלול מהתובע להביא את עניינו לדיון ולממש זכות משפטית. כדי שבית דין יאות למחוק תביעה על הסף "חייב להיות בית הדין בטוח ומשוכנע כי גם אם יוכיח התובע את כל אשר טוען בכתב תביעתו לא יהיה בכך כדי להועיל לו, מאחר שאין באותה מסכת עובדות כדי ליצור עילת תביעה" (דב"ע נו/140-3 כי"ל - כימיקלים לישראל בע"מ נ' ד"ר ליאונרד שור, פד"ע ל 152).
6.
כך דרך כלל, וכך אף בענייננו, לא נמצאה הצדקה לחרוג מהכלל.
7.
כידוע, ככלל קיימים שני מבחנים לקביעת הסמכות העניינית והם: העילה והסעד המבוקש במסגרתה של אותה עילה. בע"ע 259/05 א.מ. חטיפי העמק בע"מ נ' עפיף בן סלים ח'וטבא ואח', (ניתן ביום 26.4.06), נקבע, כי יש ליתן דגש למבחן העילה, המהות. כפי שנאמר ע"י כב' הנשיא אדלר בע"ע 687/05 א' ג' נ' מכתשים - מפעלים כימיים בע"מ, (מיום 15.11.06), בבוא בית הדין להכריע בשאלת סמכותו העניינית לדון בתובענה עליו ליחס משקל בלתי מבוטל לעילת התביעה.
8.
גם בע"ע 738/06 צבי זר נ' עו"ד אורן פרסקי ואח' (ניתן ביום 29.4.07), נקבע, כי הקביעה אם סכסוך הוא בסמכותו העניינית של בית הדין לעבודה אינה נקבעת על פי פירוש מילולי ודווקני של הוראות החוק או על פי זהות הצדדים להליך, אלא על פי מבחנים מהותיים: מהות העניין הנדון או מהות העילה, והאם על פי תכלית חוק בית הדין לעבודה מן הראוי שבית הדין לעבודה ידון באותו עניין. ככל שעל פי מהות העניין מקומו של הדיון בסכסוך הוא בית הדין לעבודה, משתרעת סמכותו על כל בעלי הדין הנוגעים לעניין.
9.
במקרה שבפני
נו עילת התביעה כנגד נתבע 2 מעוגנת בטענות התובעת לקיום יחסי עבודה בין הצדדים. מדובר בטענות עובדתיות שלא ניתן לקבוע לגביהן דבר בשלב מקדמי זה, ובפרט לנוכח זאת שלבקשה לא צורף תצהיר אף כי נטענו בה טענות עובדתיות.

אין מקום להיעתר לבקשה לסילוק על הסף בשלב כה מקדמי של ההליך, בו לא הוברר עדיין האם אכן היה הנתבע 2 מעסיקו של התובע, רק על סמך טענתו בעלמא כי כל מעורבותו התמצתה בהעמדת מבנה המשפחתון. לא ניתן לקבוע כבר מעתה כי לא הוכחה כל עילת תביעה, ולו לכאורה וזאת אף אם תוכיח התובעת כל האמור בכתב התביעה, באופן המצדיק סילוקה של התביעה על הסף כבר מעתה, בהתאם לפסיקה שהובאה לעיל.
10.
זאת ועוד, בהתאם לפסיקה יש לצרף את כל המעסיקים הפוטנציאליים להליך, על מנת שבפני
בית הדין תעמוד התמונה השלמה, ונכון לעתה, בהתאם לטענות התובעת, הנתבע 2 הוא לכל הפחות מעסיק פוטנציאלי. אי

ן מקום אפוא לסילוק התביעה בשלב זה.

סוף דבר
1.
הבקשה לסילוק על הסף נדחית אפוא.
2.
שאלת ההוצאות תידחה לסיום ההליך ובהתאם לתוצאתו.
3.
ההליכים יימשכו כסדרם.

ניתנה היום,
י"ז טבת תשע"ב, 12 ינואר 2012, בהעדר הצדדים.


סע בית דין אזורי לעבודה 17726-11/11 אופירה דביר נ' מרכז קהילתי בקעת הירדן - מ.א. בקעת הירדן, קיבוץ גלגל (פורסם ב-ֽ 12/01/2012)

להסרת פסק דין זה לחץ כאן