מ.ג.ס. מוסך פחחות וצבע בתנור בע"מ - מנסור שירותים והסעות בע"מ, ראוף אבו אל היג'א, שירביט חברה לביטוח בע"מ

ניתן להפיק דוחות מלאים על הצדדים בתיק זה

מצאנו עבורכם דוחות זמינים על הצדדים בתיק זה. יתכן שתאלצו להזין נתונים נוספים כגון ת.ז
מ.ג.ס. מוסך פחחות וצבע בתנור בע"מ מנסור שירותים והסעות בע"מ ראוף אבו אל היג'א שירביט חברה לביטוח בע"מ
 
מ.ג.ס. מוסך פחחות וצבע בתנור בע"מ - מנסור שירותים והסעות בע"מ, ראוף אבו אל היג'א, שירביט חברה לביטוח בע"מ

מידע על ראוף אבו אל היגא   


11760-12/09 תאמ     02/04/2012תיקים נוספים על מ.ג.ס. מוסך פחחות וצבע בתנור בע"מ
תיקים נוספים על מנסור שירותים והסעות בע"מ
תיקים נוספים על ראוף אבו אל היג'א
תיקים נוספים על שירביט חברה לביטוח בע"מ
תאמ 11760-12/09 מ.ג.ס. מוסך פחחות וצבע בתנור בע"מ נ' מנסור שירותים והסעות בע"מ, ראוף אבו אל היג'א, שירביט חברה לביטוח בע"מ
בית משפט השלום בעכותא"מ 11760-12-09 מ.ג.ס. מוסך פחחות וצבע בתנור בע"מ
נ' מנסור שירותים והסעות בע"מ
-511571911 ואח'


בפני

כב' השופט
ג'מיל נאסר

תובעת
מ.ג.ס. מוסך פחחות וצבע בתנור בע"מ


נגד

נתבעים
1.מנסור שירותים והסעות בע"מ
2.ראוף אבו אל היג'א
3.שירביט חברה לביטוח בע"מ
פסק דיןהמדובר בתביעה כספית בגין נזקי רכוש אשר נגרמו לרכבה של התובעת בעקבות תאונת דרכים שארעה ביום 23/11/08.

הצדדים הגיעו להסדר דיוני לפיו יעידו שני הנהגים בלבד, ייחקרו נגדית וב"כ הצדדים יסכמו את טענותיהם בתום הישיבה. כך היה, והיום שמעתי את עדותם של שני הנהגים ומייד לאחר מכן את סיכומי ב"כ הצדדים בעל פה.

הנהג מטעם התובעת טוען כי נהג ברכב של התובעת בכיוון ישר כאשר מהכיוון הנגדי הגיע רכב של הנתבעים, נהוג על ידי הנתבע מס' 2 וביקש לפנות שמאלה בצומת. הנתבע מס' 2 לא נתן זכות קדימה כמתחייב ממנו ועקב כך פגע בו רכב התובעת.

מנגד, טוען הנתבע מס' 2 כי אכן הגיע לצומת הנ"ל ועצר עצירה מוחלטת לשם מתן זכות קדימה, אך הרכב של התובעת סטה ממסלול נסיעתו ופגע ברכב הנתבעים בעודו בעצירה מוחלטת.

לאחר ששמעתי את עדותם של שני הנהגים היום, אני קובע כי התאונה ארעה עקב רשלנותו של הנתבע מס' 2, אם כי יש לייחס אשם תורם לנהג מטעם התובעת בשיעור 20%.

מצד אחד, הוכח בפני
י על סמך עדות הנהג מטעם התובעת וההודעה בכתב שמסר לחב' הביטוח מטעם התובעת כי כאשר התקרב לצומת, הגיע רכב מהכיוון הנגדי שרצה לפנות שמאלה וחסם את דרך נסיעתו. הנהג ניסה לבלום את רכבו אך החליק ופגע ברכב הנתבעים. יודגש כי גרסה זו מפי הנהג של התובעת איננה כוללת אמירה לפיה סטה רכב התובעת, וזאת בניגוד למסקנה שהנתבעים מבקשים להסיק מההודעה הנ"ל. יחד עם זאת, מאחר והיה מדובר ביום חורפי גשום, היה מקום שהנהג מטעם התובעת ינהג ביתר זהירות עת הוא מתקרב אל הצומת.

הנתבע מס' 2 העיד וטען כי היה בעצירה מוחלטת בצומת הנ"ל עת ביקש לתת זכות קדימה לרכב התובעת. לגרסתו, סטה רכב התובעת ממסלולו ופגע ברכב הנתבעים בעודו בעצירה מוחלטת. לא מצאתי ביסוס לגרסה זו. לכך יש להוסיף כי גרסת הנתבע מס' 2 לפיה רכבו ניזוק בצד השמאלי איננה מתיישבת עם תוכן חוות דעת השמאי שהתייחס לרכב הנתבעים וממנה עולה שאין צורך בתיקון כלשהו בצד שמאל של הרכב.

בכל הקשור לנזק:

הוגשה חוות דעת שמאי מטעם התובעת לפיה נגרם נזק בסך 8,078 ₪ + מע"מ (מאחר והתובעת מזדכה על המע"מ, אין לפסוק רכיב זה). כמו כן, הוגש חשבון שכ"ט שמאי בסך 1,237 ₪ בצירוף מע"מ (מאחר והתובעת מזדכה על המע"מ, אין לפסוק רכיב זה). התובעת עותרת לפיצוי בגין שלושה ימי עבודה, דבר שלא הוכח, וכן רכיב נוסף של נסיעות והוצאות שגם הוא לא הוכח.

סה"כ הנזק שאושר לתובעת הינו 9,315 ₪. מסכום זה יש לנכות 20% אשם תורם והיתרה המתקבלת הינה 7,452 ₪.

אשר על כן, אני מקבל את התביעה ומחייב את הנתבעים הדדית לשלם לתובעת באמצעות בא כוחה את הסך 7,452 ₪ בצירוף הפרשי הצמדה וריבית כחוק, החל מיום 1/1/09 ועד התשלום המלא בפועל.

כמו כן, ישלמו הנתבעים לתובעת החזר אגרת משפט בצירוף הפרשים כחוק ובתוספת שכ"ט עו"ד בשיעור 15%.

המזכירות תעביר פסק הדין אל הצדדים בדואר רשום עם אישור מסירה.

ניתן היום,
י' ניסן תשע"ב, 02 אפריל 2012, בהעדר הצדדים.
תאמ בית משפט שלום 11760-12/09 מ.ג.ס. מוסך פחחות וצבע בתנור בע"מ נ' מנסור שירותים והסעות בע"מ, ראוף אבו אל היג'א, שירביט חברה לביטוח בע"מ (פורסם ב-ֽ 02/04/2012)תיקים נוספים על מ.ג.ס. מוסך פחחות וצבע בתנור בע"מ
תיקים נוספים על מנסור שירותים והסעות בע"מ
תיקים נוספים על ראוף אבו אל היג'א
תיקים נוספים על שירביט חברה לביטוח בע"מ
להסרת פסק דין זה לחץ כאןהוספת מידע משפטי למאגר
שתפו אותנו במידע משפטי שנוכל להוסיף למאגר שלנו. פסקי דין, כתבי תביעה ו/או הגנה, החלטות וכו' יוספו למערכת ויוצגו באתרנו ובגוגל.


הוסף מידע משפט